Praktyka programistyczna

Od 1995 roku zajmuję się tworzeniem oprogramowania na różne platformy sprzętowo-programowe. W większości przypadków są to aplikacje bazodanowe. Przez tyle lat udało mi się stworzyć lub brać udział w tworzeniu kilku naprawdę dużych projektów.

Od jakiegoś czasu zajmuję się głównie programowaniem w języku Java. Mam kilka wdrożeń zarówno aplikacji webowych jak i "wolnostojących". Uczestniczyłem jako freelancer w paru projektach typu enterprise (JavaEE, EJB3).

W 1995 roku założyłem firmę Paulosoft. Firma istnieje w tej chwili jako spółka - nie jestem już jej właścicielem. Ponieważ jednocześnie od 1995 roku jestem pracownikiem Instytutu Informatyki Politechniki Śląskiej, część prac wykonywałem także w ramach projektów celowych finansowanych przez KBN czy MEN. Także moje drugie miejsce pracy w Śląskiej Wyższej Szkole Infomatyczno-Medycznej w Chorzowie umożliwiło mi pracę nad ciekawymi projektami.

Kiedyś na tej stronie mozna było znaleźć listę moich projektów. Listę jednak usunąłem ze względu na NDA. Mogę tylko napisać, że współpracowałem jako freelancer między innymi z firmami takimi jak: 2Si, ABG, ComArch, Computerland, ESAB, OandS, Pokomtel, czy ZETO.

aksąlś akinhcetilop